logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
IV przegląd orkiestr dętych w Płośnicy.
autor: GM Poniedziałek, 06 sierpnia 2018 r.
foto_news
Członkowie OSP oraz orkiestra dęta w Płośnicy pamiętają o swoim kapelmistrzu Janie Wiśniewskim, który zmarł 30 czerwca 2011r. By pamięć ta trwała zorganizowano już IV przegląd orkiestr jego imienia. Przegląd, który odbył się w dniu 5 sierpnia był okazją do świętowania dla całej miejscowości bo był połączony z festynem wiejskim. W Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Płośnicy obok młodzieży występują także dzieci, które nadają jej dużo kolorytu i zapewniają ciągle nowe kadry do dzieła które zapoczątkował Jan Wiśniewski w 1979 roku i z powodzeniem kontynuuje kapelmistrz Piotr Klonowski z Jadwigą Józefowicz opiekunką mażoretek.
czytaj całość ...
Dylematy jubileuszowe
autor: WMŚ Wtorek, 24 lipca 2018 r.
foto_news
Polecam poniższy tekst wszystkim którzy planują jubileusz OSP. Tekst był zamieszczony w nr. 3 str. 33 "STRAŻAK"

WARMIŃSKO – MAZURSKIE DYLEMATY JUBILEUSZOWE

         Nie umniejszając roli straży pożarnych w czasach niemieckich trzeba mieć świadomość, że na Warmii i Mazurach po 1945 roku zakładano OSP na podstawie prawa polskiego. Ich działalność opierano na tradycjach kulturowych i obyczajowych charakterystycznych na ziemiach niedawnego zamieszkiwania osadników z różnych regionów Polski. 

czytaj całość ...
Wsparcie dla OSP z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.
foto_news
Minister Sprawiedliwości zaprasza jednostki sektora finansów publicznych – jednostki samorządu terytorialnego – gminy i miasta na prawach powiatu – z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego, do składania wniosków w ramach XIV naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB: Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem - na rok 2018, w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.  - więcej tutaj . Kwota przyznana dla naszego województwa to 4 300 000.
Strażacy zgłoście swoje potrzeby w gminie. 
Cześć Jego Pamięci.
autor: GM Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.
foto_news
        W piątek 20 lipca członkowie OSP w Dobrym Mieście pożegnali swojego kolegę odprowadzjąc go na wieczną wartę. Maciej Ciunowicz był aktywnym członkiem OSP Dobre Miasto, synem prezesa tej jednostki, służył w Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. W sobotę 14 lipca w wyniku obrażeń odniesionych podczas ćwiczeń zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Dokładnie miesiąc wcześniej, 14 czerwca na placu wewnętrznym kętrzyńskiej komendy PSP strażak Maciej Ciunowicz – według nieoficjalnych informacji – skoczył na skokochron. Niestety doszło do wypadku. Trwa śledztwo mające wyjaśnić okoliczności tej tragedii.
 
więcej Gazeta Olsztyńska
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

brak wpisów

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2179347