logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy










 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
OSP Skarlin z nowym samochodem
autor: Maciej Jasiński Sobota, 04 listopada 2023 r.
foto_news Najstarsza jednostka w gminie Nowe Miasto Lub. – OSP KSRG Skarlin – z „najmłodszym” samochodem.
W piątek, 3 listopada, nastąpiło oficjalne przekazanie do użytkowania nowego wozu bojowego (już drugiego dla tej jednostki w ciągu dwóch lat) – lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Volkswagen Crafter. Do tej uroczystej chwili skarlińscy druhowie – na czele ze swoim Prezesem Edmundem Bartychą – szykowali się i uzbrajali samochód już od września. Parametry nowego wozu robią wrażenie – napęd 4×4, sześcioosobowa kabina, agregat niskociśnieniowy, zbiornik na wodę, elektryczna wyciągarka, maszt oświetleniowy. Robi wrażenie również dofinansowanie otrzymane z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
czytaj całość ...
Zapalamy znicze na mogiłach strażaków
autor: Maciej Jasiński Wtorek, 31 października 2023 r.
foto_news

Gdy nadejdzie czas ciszy i zadumy odwiedzamy cmentarze i groby bliskich zmarłych. Jak co roku w dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zapalamy znicze na mogiłach „wiecznie czuwających” – strażaków zawodowych i ochotników, którzy odeszli z naszych szeregów.

czytaj całość ...
Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Brąswałd
autor: Maciej Jasiński Niedziela, 22 października 2023 r.
foto_news21 października 2023 w Brąswałdzie (pow. olsztyński) odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru OSP Brąswałd oraz złożenia przez Naczelnika OSP dh. Macieja Zajkowskiego meldunku Dyrektorowi Zarządu Wykonawczego dh. Maciejowi Jasińskiemu.
czytaj całość ...
Nowy samochód w OSP Omule
autor: Maciej Jasiński Piątek, 20 października 2023 r.
foto_news 20 października br. Ochotnicza Straż Pożarna w Omulu (gm. Lubawa, pow. iławski) już oficjalnie z nowym wozem bojowym.
Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany na podwoziu Mercedesa cieszy strażaków i mieszkańców Omula już od 6 lipca, ale dopiero teraz nadarza się okazja, by nowy wóz przywitać „z pompą” (!) i wspólnie świętować wydarzenie ważne dla całej wspólnoty samorządowej Gminy Lubawa. Tym razem „z pompą” okazało się i uroczyście i deszczowo. Pomimo kapryśnej pogody dobre humory nie opuszczały uczestników uroczystości. Strażakom z Omula towarzyszyli w tym dniu liczni zaproszeni goście, strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek, samorządowcy oraz mieszkańcy. Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie reprezentował Dyrektor Zarządu Wykonawczego Maciej Jasiński, który przekazał Druhom i mieszkańcom Omula pozdrowienia od Prezesa Zarządu Oddziału druha Gustawa Marka Brzezina.
Gratulujemy Druhowie – niech Wasze narzędzie pracy zawsze będzie sprawne i dobrze służy w potrzebie!
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3954382