logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka – Olsztyn
autor: Maciej Jasiński Sobota, 18 maja 2024 r.
foto_newsW sobotę 18 maja br. w Dobrym Mieście odbyły się uroczystości związane z tegorocznymi obchodami Dnia Strażaka w powiecie olsztyńskim. Świętowanie poprzedziła Msza Święta w intencji strażaków odprawiona w dobromiejskiej Bazylice Kolegiackiej pw. Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy, przy dźwiękach orkiestry, przemaszerowali na plac przy Stadionie Miejskim, gdzie odbył się uroczysty apel.
czytaj całość ...
Warmińsko-Mazurskie Obchody Dnia Strażaka
autor: Maciej Jasiński Środa, 15 maja 2024 r.
foto_newsW poniedziałek 13 maja w Olsztynie – w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w nowoczesnej Hali Urania – odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka.
czytaj całość ...
Standardy Ochrony Małoletnich w OSP
autor: Maciej Jasiński Środa, 15 maja 2024 r.
foto_newsPrzypominamy, że w związku z wejściem w życie tzw. "ustawy Kamilka" (zmian do ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich), wszystkie jednostki OSP, w których funkcjonują MDP lub DDP są zobowiązane do wprowadzenia najpóźniej od 15 sierpnia br. Standardów Ochrony Małoletnich w OSP.
Za wprowadzenie standardów odpowiedzialny jest Zarząd OSP (uchwałą Zarządu).
Wzorcowe Standardy Ochrony Małoletnich w OSP – do pobrania.
czytaj całość ...
W Dniu Strażaka pamiętamy o naszych koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną słuzbę
autor: Maciej Jasiński Niedziela, 05 maja 2024 r.
foto_newsKażdego roku, właśnie 4 maja strażacy obchodzą Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego znakiem rozpoznawczym jest czerwono-niebieska wstążeczka, symbolizująca ogień i gaszącą go wodę – podobnie jak kolory w logo Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

      W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka jest obchodzony jako święto zawodowe – to wspólne święto strażaków zawodowych i strażaków ochotników. Wspólne święto to również wspólna pamięć o strażakach, którzy odeszli na wieczną służbę – niektórzy oddając to, co najcenniejsze, swoje życie.

      W sobotnie południe Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mariusz Gęsicki, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Sergiusz Dłuski oraz Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Maciej Jasiński zapalili znicz przed Pomnikiem Strażaków Poległych w Akcji.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4135461