logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobułtach
autor: MJ Niedziela, 18 września 2022 r.
foto_news
 OSP Kobułty (gm. Biskupiec, pow. olsztyński) świętuje stulecie swojego powstania. Jednostka o wszechstronnym zakresie działania – od działalności ratowniczej, przez szkoleniową, wychowawczą aż po działalność społeczną – stanowi istotny element Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka może również pochwalić się prężnie działającą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą.
 Jubileuszowe obchody w sobotę 17 września zainaugurowała Msza Święta w intencji strażaków ochotników z udziałem pocztów sztandarowych.
czytaj całość ...
Apel Pamięci Strażaków
autor: MJ Poniedziałek, 12 września 2022 r.
foto_news W niedzielne popołudnie, 11 września 2022 roku, spotkaliśmy się na Apelu Pamięci przed Pomnikiem Strażaków Poległych w Akcji.
 Mija 21 lat od zamachu z 2001 roku. Tamtego dnia wszyscy zszokowani śledziliśmy relacje telewizyjne. W atakach terrorystycznych na bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku zginęło blisko trzy tysiące osób, w tym 343 naszych kolegów strażaków. Setki ratowników zmarły później z powodu wdychania azbestu, który znalazł się w nowojorskim powietrzu w następstwie zawalenia się budynków.
czytaj całość ...
Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbowie świętuje jubileusz
autor: MJ Poniedziałek, 12 września 2022 r.
foto_news

 Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbowie (gm. Mrągowo, pow. mrągowski) świętowała w niedzielę 11 września 75-lecie swojego istnienia. Założona w 1950 roku przez Romana Kocika, dzisiaj jest w dobrych rękach jego potomków i wychowanków. Okrągły jubileusz to również dobry impuls do nadania nowego sztandaru. Będą go strzec, jak źrenicy oka. Gratulujemy nowego sztandaru i odznaczeń dla zasłużonych.

czytaj całość ...
75 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu
autor: MJ Niedziela, 11 września 2022 r.
foto_news

  Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu (pow. piski) świętuje jubileusz 75-lecia. Założona w 1947 roku, wówczas dysponująca konną sikawką i kilkoma wężami, dzisiaj jest jedną z najprężniej działających jednostek. Trzy samochody pożarnicze wyposażone w specjalistyczny sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz wyszkoleni strażacy to istotne wzmocnienie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego nie tylko na terenie powiatu piskiego.

 

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3707702