logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

OSP na straży środowiska
autor: MJ Środa, 08 lutego 2023 r.
     Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP wspólnie z fundacją Odzyskaj Środowisko oraz firmą MB Recycling przystąpił do ogólnopolskiego projektu „OSP na straży środowiska”. Projekt ma na celu zbiórkę elektrycznych śmieci oraz edukację ekologiczną w lokalnych środowiskach. Za pozyskane ze zbiórki starych lodówek, pralek, telewizorów, suszarek i innych elektrośmieci strażacy-ochotnicy mają szansę pozyskać dodatkowe środki finansowe na swoją działalność, np. na zakup nowego sprzętu bojowego.
     Wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych woj. warmińsko-mazurskiego mogą przystąpić do tego projektu, a w zbiórkę elektrośmieci na pewno chętnie włączą się lokalne społeczności. To również znakomita okazja, aby Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Pożarnicze zetknęły się z praktycznym wymiarem recyklingu. Dzięki temu wszystkie zepsute lodówki, pralki i inne urządzenia elektryczne, przez lata gromadzone w domach, piwnicach i strychach, zostaną przekazane do lokalnych remiz. Stamtąd zostaną odebrane przez firmę recyklingową, a do strażaków trafią konkretne pieniądze na zakup nowego sprzętu, czy np. wsparcia działalności Drużyn Pożarniczych. W ten sposób zyskają zarówno druhowie, jak i sami mieszkańcy.
     Udział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych jako strony umowy stanowi gwarancję, że do jednostek trafią na czas znacznie większe środki finansowe, niż oferowane dotychczas przez różne pojawiające się firmy).
     Szczegółowe informacje, w tym:
- szczegółowa instrukcja dla OSP wraz z aktualnym cennikiem
- deklaracja przystąpienia do akcji
- osoby do kontaktu
znajdują się tu zosprp.pl/2023/01/25/osp-na-strazy-srodowiska-2/
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4099511