logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Święto Narodowe Trzeciego Maja
autor: Maciej Jasiński Piątek, 03 maja 2024 r.
W 233. rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja – pierwszego takiego aktu w Europie i drugiego w całym świecie – w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

     W uroczystościach, wspólnie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mariuszem Gęsickim oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Sergiuszem Dłuskim, wziął udział Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie Maciej Jasiński.

     Obchody zapoczątkowała Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Konkatedralna Św. Jakuba Apostoła w Olsztynie, Po jej zakończeniu poczty sztandarowe i kompanie honorowe wojska i służb mundurowych, parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, urzędów i organizacji, zgromadzeni mieszkańcy Olsztyna i regionu przemaszerowali przy dźwiękach orkiestry wojskowej z Giżycka na Plac Konsulatu Polskiego, by przed Kolumną Orła Białego złożyć kwiaty i znicze dla uczczenia święta.

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4152929