logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Ostródzie
autor: Maciej Jasiński Niedziela, 19 maja 2024 r.
Chociaż Dzień Strażaka przypada 4 maja – w dniu wspomnienia Św. Floriana, patrona strażaków – to przyjęło się, że uroczystości z tej okazji odbywają się w kolejnych miejscowościach przez cały maj.

     W niedzielę 19 maja strażackie święto „zawitało” również do Ostródy. W uroczystym apelu oraz w poprzedzającej go Mszy Świętej wzięli udział m.in. przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, w tym Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Senator RP Gustaw Marek Brzezin, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Ostródzie Ryszard Harasim oraz Dyrektor Zarządu Wykonawczego w Olsztynie Maciej Jasiński.

     W trakcie uroczystości zasłużonym strażakom ochotnikom oraz funkcjonariuszom PSP i osobom współpracującym wręczono odznaczenia, wyróżnienia i awanse. Odznaczenia resortowe i związkowe odebrali:

Odznaka Św. Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” – nadana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:
     – dh. Włodzimierz Kozerawski
Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – nadany przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP:
Złoty:
     – dh Stanisław Grzęda
     – dh Andrzej Syjczak
     – st. ogn. Błażej Taranowski
Srebrny:
     – dh Arkadiusz Gajewski
     – kpt. Damian Koch
     – Radosław Barczykowski
     – Przemysław Kander
Brązowy:
     – dh Grzegorz Świniarski
     – dh Przemysław Zalewski
     – sekc. Marcin Piłat
     – ogn. Radosław Turski
     – Mirosław Mostowy

     Specjalne gratulacje i podziękowania otrzymała również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Dąbrównie – wyróżniona II miejscem w ogólnopolskim konkursie „Najlepsi z Najlepszych” organizowanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

     Gratulujemy wszystkim odznaczonym i wyróżnionym. Gratulujemy również organizatorom uroczystości: Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie, Zarządowi Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Ostródzie oraz Staroście Ostródzkiemu.
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4153000