logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
autor: Maciej Jasiński Sobota, 25 maja 2024 r.
Za nami emocje kolejnego już wojewódzkiego finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowanego przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. warmińsko-mazurskiego.

W tym roku finał odbył się w piątek 24 maja br. w sali Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie-Kortowie. Tradycyjnie już nasz turniej objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a wsparcia organizacyjnego udzieliła Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie.

     W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych – łącznie wystartowało 54 uczestników reprezentujących 18 powiatów naszego województwa (tym razem zabrakło przedstawicieli powiatu giżyckiego – mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się już w komplecie). Uczestnikom towarzyszyli licznie rodzice i opiekunowie.

     Sprawdzian rozpoczął się od testu pisemnego, który – po dogrywce – pozwolił wyłonić najlepsze trójki w kategorii szkół podstawowych klasy I-IV, klasy V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. W części finałowej uczestnicy odpowiadali ustnie na pytania o różnej skali trudności, wymagających od uczestników dobrej orientacji w wielu dziedzinach pożarnictwa. Na podstawie łącznej punktacji uzyskanej przez poszczególnych finalistów ustalono następującą kolejność miejsc:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy I-IV:
     1. Mieszko Waśniewski (reprezentujący pow. bartoszycki)
     2. Miłosz Łukaszewski (pow. działdowski)
     3. Blanka Żegota (pow. ełcki)
II grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy V-VIII:
     1. Mikołaj Skrzypiec (pow. działdowski)
     2. Agnieszka Chudzik (pow. kętrzyński)
     3. Adam Kowalski (pow. mrągowski)
III grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe:
     1. Michał Maliński (pow. elbląski)
     2. Antoni Michalak (pow. szczycieński)
     3. Wiktor Tarnacki (pow. ełcki)

     Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątki przygotowane przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, a finaliści – nagrody rzeczowe (mamy nadzieję, że nie będą zbytnio odrywały od dalszych przygotowań). Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej grupie będą ponadto reprezentowali nasze województwo w finale centralnym turnieju.

     Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. Zmaganiom uczestników turnieju towarzyszyli przedstawiciele kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP – w otwarciu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Tomasz Ostrowski, natomiast w części finałowej i podsumowaniu turnieju wziął udział Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Michał Kamieniecki.

     Jury finału wojewódzkiego pracowało pod przewodnictwem Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego st. bryg. w st. spocz. Macieja Jasińskiego. Dziękujemy pracownikom Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Olsztynie (st. kpt. Jowita Drężek i st. kpt. Piotr Pisarski) za pomoc w przygotowaniu pytań testowych i ustnych oraz udział w jury turnieju – pomimo nawału innych obowiązków służbowych.

     Za całością przygotowania i przebiegu turnieju stał zespół Biura Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie (Magdalena Marczuk, Małgorzata Chrustowska, Mariusz Magdziak i Tomasz Hiliński).

     Dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczestników do turnieju. Dziękujemy również poszczególnym Komendom Powiatowym PSP za pomoc w organizacji eliminacji na szczeblu gminnym i powiatowym oraz opiekę i transport uczestników na finał wojewódzki.

     Teraz startujemy z laureatami na finał centralny OTWP do Biskupina w woj. kujawsko-pomorskim. Trzymajcie kciuki 8 i 9 czerwca. A z pozostałymi – do zobaczenia za rok.

Zdjęcia: własne oraz Grzegorz Różański/KW PSP.
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4152970