logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Finał centralny OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom"
autor: Maciej Jasiński Poniedziałek, 10 czerwca 2024 r.
Nasi reprezentanci dzielnie stawili czoła pułapkom testów centralnego finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który został rozegrany w dniach 8-9 czerwca w Biskupinie i Gąsawie w woj. kujawsko-pomorskim.
 
     Każdy z 67 uczestników w trzech grupach wiekowych musiał w ciągu 40 minut odpowiedzieć na 40 trudnych pytań z wielu turniejowych dziedzin: historii ochrony przeciwpożarowej, organizacji Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, sportu pożarniczego, prewencji pożarowej, sprzętu i taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, pierwszej pomocy przedmedycznej.

     Do ścisłego finału ustnego – dającego szansę na zajęcie miejsc na podium – wchodziło po pięciu uczestników z najlepszym wynikiem testu pisemnego w każdej grupie wiekowej.
     Spośród „naszych” najbliżej awansu do finału znalazł się Michał Maliński (pow. elbląski), który w dogrywce stoczył zaciętą walkę o premiowane miejsce z pięciorgiem innych uczestników. Było blisko, ale inni nie zamierzali ustąpić.
     Niewiele zabrakło również Agnieszce Chudzik (pow. kętrzyński), którą od dogrywki o finał dzielił tylko jeden punkt z testu pisemnego.
     Konkurencja w całym turnieju była bardzo wyrównana, o czym świadczą takie same wyniki kilku uczestników. Ostatecznie reprezentanci naszego województwa zajęli następujące miejsca (ex aequo) w swoich grupach:
     I – szkoły podstawowe klasy I-IV
          – Miłosz Łukaszewski (pow. działdowski) – 7-12 miejsce,
          – Mieszko Waśniewski (pow. bartoszycki) – 18-20 miejsce,
    II – szkoły podstawowe klasy V-VIII
          – Agnieszka Chudzik (pow. kętrzyński) – 6-10 miejsce,
          – Mikołaj Skrzypiec (pow. działdowski) – 11-15 miejsce,
   III – szkoły ponadpodstawowe
          – Michał Maliński (pow. elbląski) – 6-10 miejsce,
          – Wiktor Tarnacki (pow. ełcki) – 28-29 miejsce.

     Warto dodać, że dla części z nich to dopiero pierwsza przygoda z Turniejem – awans aż do rywalizacji krajowej to ogromny sukces.

     Najważniejszym jednak stwierdzeniem, świadczącym o twardych charakterach naszych startujących, jest deklaracja każdego z nich, że za rok znowu spróbują swoich sił i chcą dotrzeć co najmniej tak wysoko, jak w tym roku. Trzymamy oczywiście kciuki za wszystkich.
     Organizatorzy zapewnili uczestnikom także trochę ciekawych wrażeń pozaturniejowych – każdy chętny mógł zwiedzić skansen Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Opiekunką reprezentacji warmińsko-mazurskiej była druhna Magdalena Marczuk z Biura Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie, a transport na miejsce zmagań zapewniła Komenda Powiatowa PSP w Ełku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w udany wyjazd.
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4153007