logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Druhowie z OSP w Nowej Wsi Wielkiej już oficjalnie z nowym wozem bojowym
autor: Maciej Jasiński Sobota, 29 czerwca 2024 r.
Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie Maciej Jasiński wziął udział w uroczystości przekazania do użytku nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Renault Master, która odbyła się w upalną sobotę 29 czerwca br. przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Wielkiej (gm. Janowiec Kościelny, pow. nidzicki).

     Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku i podniesienia flagi państwowej na maszt. Następnie Prezes OSP dh Rafał Jabłonowski – także w imieniu współgospodarza Wójta Gminy Janowiec Kościelny Piotra Rakoczego – przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość, w tym: Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie Macieja Jasińskiego, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. bryg. Tomasza Ostrowskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Nidzicy st. bryg. Jarosława Skalskiego, radnych gminy Janowiec Kościelny, przedstawicieli instytucji i organizacji, mieszkańców oraz towarzyszących w tym ważnym dniu druhom z zaprzyjaźnionych OSP.
Poświęcenia nowego pojazdu dokonał proboszcz Parafii pw. Św. Leonarda w Grzebsku ks. Jarosław Borek. Pojazd otrzymał również swój przydomek – wybrane przez samych strażaków imię „Masterek” nadała Sekretarz Gminy Monika Ławicka, która przyjęła na siebie rolę „matki chrzestnej”.

     Nowy samochód został zakupiony w 2023 roku z połączenia środków finansowych z budżetu gminy Janowiec Kościelny oraz wsparcia z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Swój wkład finansowy miało również Nadleśnictwo Nidzica. Podczas sobotniej uroczystości przedstawiciele tych instytucji dokonali oficjalnego przekazania strażakom pojazdu kluczyków i dokumentów do pojazdu. Na znak sprawności nowego pojazdu uruchomiony został silnik i włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

     W okolicznościowych wystąpieniach złożono druhom serdeczne gratulacje oraz podziękowania za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Odczytany został m.in. list od Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, Senatora RP Gustawa Marka Brzezina. Gratulacje z okazji pozyskania nowoczesnego narzędzia pracy oraz podziękowania za strażackie poświęcenie i dobrą współpracę złożył druhom i władzom samorządowym Dyrektor Zarządu Wykonawczego Maciej Jasiński. Życzył również, aby nowy samochód – Masterek – nigdy nie zawiódł nowowiejskich ochotników i zawsze był gotowy do niesienia pomocy mieszkańcom gminy.

     A w przyszłym roku podniosłe święto – druhowie z Nowej Wsi Wielkiej już planują obchody jubileuszu 100-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości.

Zdj. A. Osowski/KP PSP Nidzica
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4152895