logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Odkryj w sobie strażaka - Olsztyn
autor: OSP Olsztyn/Gutkowo Piątek, 19 czerwca 2015 r.
18.06.2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Dąbrowskiego w Olsztynie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Olsztyn Gutkowo zorganizowała zawody sportowo – strażackie dla klas drugich „Odkryj w sobie strażaka - ratownika” podczas, których uczniowie poprzez najprzyjemniejszą z form nauki - zabawę - poznawali zasady bezpieczeństwa. Maluchy uczyły się jak poprawnie składać zgłoszenia na "112", jak zachowywać się przy drobnych wypadkach, jak reagować oraz jak pomagać. Wszystko to odbyło się w przyjemnej atmosferze, na świeżym powietrzu na Terenie Szkolnego Centrum Aktywności Ruchowej.

materiał foto -
Wydarzenie było szczególnie ważne, ponieważ przypomniało najmłodszym najważniejsze kwestie bezpieczeństwa, co bardzo przyda się podczas zbliżających się wakacji. Organizatorzy byli pod wrażeniem wiedzy uczestników, którzy praktycznie bezbłędnie rozwiązali test z wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy, ewakuacji oraz działalności OSP. Docenili również zaangażowanie zawodników w pokonanie toru, na który składał się bieg po równoważni, podłączenie węża pożarniczego do rozdzielacza, a na koniec trafienie strumieniem wody do celu.  Mali uczestnicy zaimponowali wszystkim aktywnym działaniem podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy. Nie tylko prawidłowo wezwali ratowników medycznych, z wielkim przejęciem obserwowali ich pracę, ale na koniec pomogli umieścić poszkodowanego w karetce. Taka postawa dzieci napawa dumą, ale również poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, gdyż w razie prawdziwego wypadku te dzieciaki będą wiedziały jak postąpić. Przez cały czas dzieci skandowały stworzone przez siebie okrzyki na przykład „”Wszyscy strażacy to fajni chłopacy” lub „Klasa II b strażakami zostać chce”, co wywołało wzruszenie i uśmiech na twarzach organizatorów.
W organizację happeningu zaangażowało się bardzo dużo instytucji : Ochotnicza Straż Pożarna w Gutkowie wraz z Warmińsko-Mazurskim Zarządem OSP w Olsztynie, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Grupą Ratowniczą PCK w Olsztynie, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zawody patronatem medialnym objęła TVP Olsztyn. Nagrody uczestnikom wręczała pani Sylwia Jaskulska - członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego (a także druhna OSP Linowo), pani Iwona Jasińska- dyrektor SP nr 2, pan Andrzej Karski – dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK, pan Krzysztof Kisiel - kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz pan Robert Sylwestrzak -naczelnik OSP Olsztyn Gutkowo.
 

powrót


Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

brak wpisów

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2417942