logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Strażacy z ZSTI szkolili się we Fromborku
autor: AN Wtorek, 20 czerwca 2017 r.
W dniach 12-14.06. 2017 roku uczniowie klas strażackich Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych z Elbląga uczestniczyli w manewrach szkoleniowych zorganizowanych wspólnie z OSP Braniewo i  OSP Frombork. W czasie realizacji szkolenia zostały przedstawione zagadnienia m.in. z zakresu ratownictwa medycznego, taktyki walki z pożarami wewnętrznymi i zewnętrznymi, rozwijania linii gaśniczych i wiele innych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również ze specyfikacją pracy Jednostki OSP w Braniewo  OSP Frombork jak również PSP w Braniewie.

OSP we Fromborku przeprowadziła ćwiczenia z zakresu prowadzenia działań z ratownictwa wodnego, które ochotnicy zorganizowali na plaży miejskiej we Fromborku. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość, prawdziwego uczestniczenia w założeniach bojowych. Ćwiczeń w kombinezonach wypornościowych oraz pracy przy użyciu sań lodowych, a także poznania podstaw udzielania pierwszej pomocy i transportu poszkodowanych.

Nie było czasu na odpoczynek, zajęcia trwały do późnych godzin nocnych. Jednak uczniowie wrócili do domów z uśmiechami na twarzy i konkretnym bagażem doświadczeń

Serdecznie dziękujemy za wizytę i liczymy na dalszą współpracę w budowaniu pozytywnego wizerunku strażaka i ducha pożarnictwa, być może u przyszłych adeptów służby pożarniczej.

                                                                               Anna Nowocień – opiekun klas strażackich

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4153009