logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
INFORMACJA ZE ZJAZDU OW ZOSPRP WOJ. WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO
autor: GM Poniedziałek, 29 maja 2017 r.
foto_news
    27 maja odbył się Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych województwa Warmińsko - Mazurskiego. Powstał nowy 29 osobowy Zarząd, którego prezesem został Gustaw Marek Brzezin. Obradom przewodniczył Stanisław Mikulak oraz Andrzej Ochlak. W wyniku ukonstytuowania się zarządu powołano 12 osobowe prezydium z czterema wiceprezesami - Ryszardem Januszem z pow. elbląskiego, Radosławem Królem z pow. giżyckiego, Andrzejem Ochlakiem z pow. nowomiejskiego i Jackiem Protasem z pow. lidzbarskiego. Szczegółowy skład zarządu w załączniku 1
czytaj całość ...
IV Zjazd OW ZOSP RP
autor: GM Wtorek, 09 maja 2017 r.
foto_news
        Informujemy że Zjazd OW ZOSP RP odbędzie się w dniu 27 maja w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Początek obrad o godz. 11.00. Prosimy o niezawodną obecność delegatów i przedstawicieli wybranych na Zjazdach Powiatowych. Materiał - Sprawozdanie z działalności ZOW ZOSPRP woj. Warmińsko-Mazurskiego za lata 2012-2016 znajduje się w zakładce O NAS - prosimy o zapoznanie się z jego treścią. LIczymy na merytoryczne głosy delegatów w trakcie dyskusji. 
Sztandar dlaOSP w Fiszewie
autor: GM Niedziela, 21 maja 2017 r.
foto_news
      20 maja w Fiszewie gmina Gronowo Elbląskie odbyłą się ważna uroczystość. Z udziałem ks. bp Jacka Jezierskiego, lokalnych władz i licznie przybyłych mieszkańców odbyłą się uroczystość wręczenia sztandaru dla OSP w Fiszewie. Obchody tego święta rozpoczeły się od mszy św. polowej odprawionej przez ks. bp Jacka Jezierskego - ołtarz ustawiono w bramie garażu remizy strażackiej. Kolejnymi elematami uroczystości było wreczenie sztandaru, ceremoni tej dokonał Grzegorz Matczyński dyr zarządu wykonawczego OW ZOSP RP w Olsztynie, wreczenie odznaczeń i wystąpienia gości. obchody zakończono strażackim obiadem w świetlicy przy remizie.
czytaj całość ...
70 lat OSP w Kieźlinach
autor: GM Niedziela, 21 maja 2017 r.
foto_newsW sobotę 20 maja na boisku "Orlik" w Kieźlinach stazacy ochotnicy świętowali swój 70-letni jubileusz.

Spośród 15 członków założycieli OSP zachowała się jedynie pamięć o Wiktorze Tołłoczko, pierwszym naczelniku jednostki i jego zastępcy  Eugeniuszu Borowskim. Pierwsi członkowie OSP musieli być żołnierskimi osadnikami skoro kobiety przerabiały mundury wojskowe na strażackie. Mieli wówczas, w 1947 roku, do dyspozycji wóz konny oraz ręczną pompę, kilka odcinków węży, bosaki, łopaty i wiadra. W razie zagrożenia do wszczęcia alarmu używano lemiesza i metalowego pręta, a w nocy kościelnego dzwonu.

To fragment bogatej historii OSP w Kieźlinach. Ma uroczystości gościli min komendant Miejski PSP - Andrzej Górzyński, dyr. zarządu wykonawczego OW ZOSP RP Grzegorz Matczyński,Wójt Gminy Jacek Szydło i wielu innych.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4099538