logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Nowa publikacja dokumentująca strażacką ochotniczą działalność.
autor: GM Czwartek, 11 maja 2017 r.
foto_news
       PRZYPOMINAMY - Powstała publikacja pod tytułem " Ochotnicza służba strażacka w powiecie olsztyńskim (1945-2015) Historia. Tradycja. Organizacja.". Opracownie liczące 300 stron opisuje miedzy innymi organizację ochrony przeciwpożarowej w latach 1945-2015, oddziały Związku oraz wszystkie istniejące OSP w powiecie. Przedstawiono sylwetki członków OSP odznaczonych Złotym Znakiem Związku oraz wymienione są składy zarządów OSP. Opisane są takę wszystkie sztandary jakie OSP i oddziały Związku posiadają. Autorami publikacji są; mgr inż. Grzegorz Jan Matczyński i dr Władysław Maria Świeczkowski. Publikacja dostępna w siedzibie OW ZOSP RP.
czytaj całość ...
Budżet obywatelski - inicjatywa strażaków z Barczewa
autor: GM Poniedziałek, 02 października 2017 r.
foto_news
     Mobilne centrum szkoleniowe - to nazwa projektu zgłoszonego przez barczewskich strażaków, na który mieszkańcy Barczewa będą mogli zagłosować w terminie od 16 do 31 października. Projekt ma na celu zakupienie sprzętu szkoleniowego, szkolenie dzieci i młodzieży i dorosłych z pierwszej pomocy oraz zakupienie defibrylatora AED.
      Czekamy na informacje o podobnych inicjatywach z terenu województwa - zachęcamy do prezentacji waszych pomysłów.
czytaj całość ...
70 lecie OSP w Ornecie
autor: GM Poniedziałek, 02 października 2017 r.
foto_news
      W dniu 30 września Ochotnicza Straż Pożarna w Ornecie świętowała swój 70 jubileusz działania, na który przybyli liczni goście w tym m.in. Jacek Protas - wiceprezes ZOW ZOSP RP i poseł na sejm, władze miasta, w tym Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, przedstawiciele KP PSP w Lidzbarku Warmińskim z komendantem Markiem Pasławskim, delegacje OSP sąsiednich miejscowości.
       Rejestracja OSP miała miejsce 29 maja 1947 r., pierwszy sprzęt to ręczna sikawka, a później motopompa Leopolia PO1 i samochód ciężarowy Zis, obecnie to pięć pojazdów - GCBA 5/32, GBARt 3,5/27, SLRt, SD-30 i samochód lekki Volkswagen.
czytaj całość ...
Strażak czeka na remizę
autor: GM Środa, 20 września 2017 r.
foto_news
       Cieszą powstające nowe strażackie remizy, które pozwolą na lepszą działalność OSP. Niedawno Burmistrz Dobrego Miasta podpisał umowę na prace budowlane - rozbudowę remizy dobromiejskich strażaków. Trwa zbieranie głosów w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na budowę remizy dla OSP Olsztyn-Gutkowo. Prosimy o wsparcie strażaków z Gutkowa przez mieszkńców Olsztyna. Projekt nr 119. 
głos na remizę OSP Olsztyn-Gutkowo 
Powstają także inne projekty strażackie w ramach lokalnych budżetów obywatelskich - np w Barczewie, Dobrym Mieście - czekamy na informację o waszej aktywności w BUDŻETACH OBYWATELSKICH.
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4099558