logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Złoty Znak Związku w 110. rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielkowie
autor: Maciej Jasiński Niedziela, 19 listopada 2023 r.
foto_news Ochotnicza Straż Pożarna w Zielkowie (pow. iławski) obchodzi 110. rocznicę założenia. Złoty Znak Związku dla zasłużonej jednostki.
Od 1912 roku zielkowska OSP chroni miejscowość i okolice przed pożarami, służy pomocą podczas klęsk żywiołowych. Ponad 110 lat istnienia to również, a może przede wszystkim, bogata działalność społeczna, spajająca lokalną wspólnotę. To udział w uroczystościach religijnych i patriotycznych. To dbałość o język polski w przygranicznej miejscowości II Rzeczpospolitej. To poszanowanie dla tradycji, poszanowanie dla strażackiego munduru, niezależności i ochotniczego ceremoniału.
czytaj całość ...
Nowy wóz bojowy w rękach ochotników z OSP Mątki
autor: Maciej Jasiński Sobota, 18 listopada 2023 r.
foto_news Przyprowadzony i przywitany hucznie w poniedziałek – w piątek 17 listopada oficjalnie trafił w ręce druhów z OSP Mątki. Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Master rozpoczął służbę w podziale bojowym.
czytaj całość ...
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
autor: Maciej Jasiński Czwartek, 09 listopada 2023 r.
foto_newsDruhny i Druhowie
105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Różne były losy naszego Kraju przez wszystkie te lata. Zawsze jednak strażacy, wśród wielu innych, wykazywali ogromne zaangażowanie w walce o odzyskanie niepodległości, utrzymanie wolności i decydowanie o losach wspólnej Ojczyzny. Zarówno dbałością o bezpieczeństwo swoich małych ojczyzn, jak i przywiązaniem do spraw tej dużej Ojczyzny, niejednokrotnie okazywali swoją lojalność i patriotyczną postawę.
      Już w tę sobotę – 11 listopada – będziemy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Niech nie zabraknie w tym dniu odświętnych strażackich mundurów – spotkajmy się na uroczystych zbiórkach przy remizach, niech na masztach pojawią się biało-czerwone flagi, niech zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. Jeszcze Polska nie zginęła…
To nasz wspólny potencjał i tożsamość.
czytaj całość ...
OSP Skarlin z nowym samochodem
autor: Maciej Jasiński Sobota, 04 listopada 2023 r.
foto_news Najstarsza jednostka w gminie Nowe Miasto Lub. – OSP KSRG Skarlin – z „najmłodszym” samochodem.
W piątek, 3 listopada, nastąpiło oficjalne przekazanie do użytkowania nowego wozu bojowego (już drugiego dla tej jednostki w ciągu dwóch lat) – lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Volkswagen Crafter. Do tej uroczystej chwili skarlińscy druhowie – na czele ze swoim Prezesem Edmundem Bartychą – szykowali się i uzbrajali samochód już od września. Parametry nowego wozu robią wrażenie – napęd 4×4, sześcioosobowa kabina, agregat niskociśnieniowy, zbiornik na wodę, elektryczna wyciągarka, maszt oświetleniowy. Robi wrażenie również dofinansowanie otrzymane z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4152904