logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Jubileusz 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczętach
autor: https://www.facebook.com/ospwilczeta/ Wtorek, 24 października 2017 r.
Jubileusz 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczętach przeszedł do historii. 21 października 2017 r. o godz. 11:45 rozpoczęły się obchody jubileuszu jednostki, kiedy to pododdziały zebrane pod świeżo wyremontowaną remizą w Wilczętach przy akompaniamencie orkiestry z OSP Zielonka Pasłęcka wyruszyły na Mszę Świętą celebrowaną przez Kapelana Gminnego ZOSP RP w Wilczętach ks. Leszka Muzalewskiego w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wilczętach. Po mszy świętej strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na

plac przy szkole gdzie zaplanowano uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości, Prezesa OSP Wilczęta dh Jerzego Cylupę meldunku V-ce Prezesowi ZOW ZOSP RP w Olsztynie dh Ryszardowi Janusz. Następnie po powitaniu gości oraz przedstawieniu rysu historycznego jednostki, przystąpiono do wręczenia, ufundowanego przez lokalną społeczność, sztandaru. Wręczenia tejże chorągwi dokonał dh Ryszard Janusz wraz z Przewodniczącą Komitetu Fundacji Sztandaru, Beatą Andrzejczuk.
Jubileusz jednostki był również doskonałą okazją do przekazania strażakom nowo zakupionego samochodu pożarniczego Iveco Eurocargo, którego wspólnie dokonali: Beata Andrzejczuk - Wójt Gminy Wilczęta, dh. Ryszard Janusz oraz mł. bryg. Władysław Szczepanowicz - Komendant Powiatowy PSP w Braniewie. (Po wielu miesiącach starań do naszej jednostki dotarł nowy pojazd. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo 150 EW wyposażony jest m. in w zbiornik z 3 tysiącami litrów środka gaśniczego i zastąpi stare Iveco Magirus, które stacjonuje w naszej jednostce od 2006 roku. Środki na zakup samochodu pozyskane zostały z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, WFOŚiGW, budżetu Gminy Wilczęta oraz Powiatu Braniewskiego.)

 W trakcie uroczystości obecny zarząd OSP Wilczęta wręczył podziękowania wszystkim strażakom, przyjaciołom i sympatykom pożarnictwa. Była to doskonała okazja do okazania wdzięczności za minione 65-lat współpracy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in:

- Weteran strażackiej służby, założyciel Jednostki OSP w Wilczętach druh – Stanisław Sikora,
- dh Ryszard Janusz – Wiceprezes Zarządu OW ZOSP RP w Olsztynie
- dh Leszek Dziąg - Starosta Braniewski,
- Pan Adam Pęziński – przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego,
- dh Tomasz Sielicki - Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Braniewie
- mł. bryg. Władysław Szczepanowicz - Komendant Powiatowy PSP w Braniewie,
- kpt. Łukasz Kochan – Komendant Miejski PSP w Elblągu
- mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie,
- dh Leszek Kłębucki – Przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego,
- dh Bogdan Pochodaj – Radny Powiatu Braniewskiego,
- Pan Krzysztof Kowalski – Radny Powiatu Braniewskiego,
- asp. szt. Maciej Jemielita – Kierownik Posterunku Policji w Wilczętach,
- Pan Antoni Czyż – przedstawiciel Nadleśnictwa Zaporowo.
- Delegacje Jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi

Dziękujemy naszym rodzinom za zrozumienie, za popieranie naszych działań i podtrzymywanie na duchu.

https://www.facebook.com/ospwilczeta/

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4153013