logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Standardy Ochrony Małoletnich w OSP
autor: Maciej Jasiński Środa, 15 maja 2024 r.
foto_newsPrzypominamy, że w związku z wejściem w życie tzw. "ustawy Kamilka" (zmian do ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich), wszystkie jednostki OSP, w których funkcjonują MDP lub DDP są zobowiązane do wprowadzenia najpóźniej od 15 sierpnia br. Standardów Ochrony Małoletnich w OSP.
Za wprowadzenie standardów odpowiedzialny jest Zarząd OSP (uchwałą Zarządu).
Wzorcowe Standardy Ochrony Małoletnich w OSP – do pobrania.
czytaj całość ...
W Dniu Strażaka pamiętamy o naszych koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną słuzbę
autor: Maciej Jasiński Niedziela, 05 maja 2024 r.
foto_newsKażdego roku, właśnie 4 maja strażacy obchodzą Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego znakiem rozpoznawczym jest czerwono-niebieska wstążeczka, symbolizująca ogień i gaszącą go wodę – podobnie jak kolory w logo Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

      W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka jest obchodzony jako święto zawodowe – to wspólne święto strażaków zawodowych i strażaków ochotników. Wspólne święto to również wspólna pamięć o strażakach, którzy odeszli na wieczną służbę – niektórzy oddając to, co najcenniejsze, swoje życie.

      W sobotnie południe Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mariusz Gęsicki, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Sergiusz Dłuski oraz Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Maciej Jasiński zapalili znicz przed Pomnikiem Strażaków Poległych w Akcji.
czytaj całość ...
Życzenia Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP z okazji Dnia Strażaka
autor: Maciej Jasiński Sobota, 04 maja 2024 r.
foto_newsSkładam wyrazy największego podziwu za Wasze poświęcenie w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują, za odwagę, nieustanną gotowość i empatię, z jaką wykonujecie swoją trudną, często niebezpieczną służbę. Przyjmijcie podziękowania za natychmiastową reakcję, ogrom zaangażowania i doskonałą organizację, z jaką ruszyliście na pomoc rzeszom naszych sąsiadów, którzy przez haniebną napaść Rosji byli zmuszeni opuścić swoje domy i porzucić dotychczasowe życie, szukając ratunku w naszej Ojczyźnie. Dziękuję za wszystko, co zrobiliście dla braci strażaków, którzy pozostali w walczącej Ukrainie, by z narażeniem życia wypełniać swoją bohaterską misję. W tej wielkiej próbie nie przeszkodził brak obrony cywilnej, której nasze państwo pozbawione jest od dwóch lat. Zadziałał budowany przez ponad 30 lat krajowy system ratowniczo-gaśniczy. Państwowa Straż Pożarna, ochotnicze straże pożarne i samorządy udźwignęły z sukcesem ten ciężar bez potrzeby budowania obozów dla uchodźców. Celująco zdaliście ten niespodziewany i trudny egzamin.
czytaj całość ...
Święto Narodowe Trzeciego Maja
autor: Maciej Jasiński Piątek, 03 maja 2024 r.
foto_newsW 233. rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja – pierwszego takiego aktu w Europie i drugiego w całym świecie – w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

     W uroczystościach, wspólnie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mariuszem Gęsickim oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Sergiuszem Dłuskim, wziął udział Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie Maciej Jasiński.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4099539