logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Wszystkie Volkswageny Transportery trafiły już do OSP
autor: GM/ ZOSP RP Poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r.
foto_news Na mocy porozumienia, które Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zawarł z Volkswagen Financial Services Polska, 29 czerwca ostatnia transza z trzydziestu Volkswagenów Transporterów została przekazana przedstawicielom OSP z różnych rejonów Polski. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez Związek kryteria przyznawania samochodów oraz OSP, do których trafiły Transportery.
czytaj całość ...
Remiza OSP Lidzbark.
autor: GM Poniedziałek, 24 sierpnia 2020 r.
foto_news
 W dniu 23 sierpnia w Lidzbarku (Welskim) pow. działdowski w uroczysty sposób otwarto zmodernizowaną strażnicę OSP. Inwestycja ta powstała dzięki przychylności rady i władz miasta i gminy Lidzbark przy wsparciu samorządu województwa. Łączny koszt czterech stanowisk garażowych z piętrem (sala szkoleniowa, biuro zarządu, zaplecze socjalne) to ponad 700 tys. zł.

czytaj całość ...
Zasady dostępu do siedziby OW ZOSP RP w Olsztynie
autor: GM Poniedziałek, 27 lipca 2020 r.
foto_news
 Informujemy, że od dnia 27 lipca obowiązują zmienione zasady dostępu na teren straży pożarnej w Olsztynie i w związku z tym także do OW ZOSP RP wprowadzone przez KW PSP. 
  • użytkownicy / posiadacze kart lub breloków zbliżeniowych, po dojeździe do szlabanu i zbliżeniu karty lub breloka zbliżeniowego do terminala dostępu, otwierają szlaban umożliwiając wjazd na teren PSP,
  • pojazdy służbowe PSP, goście, petenci, kurierzy, serwisy, itp., po weryfikacji przez funkcjonariusza (podaniu imienia i nazwiska, nr dokumentu tożsamości, w przypadku wjazdu nr rejestracyjnego pojazdu) pełniącego w danym dniu funkcję podoficera dyżurnego będą wpuszczani / wypuszczani na teren PSP / poza teren PSP,
  • po otwarciu szlabanu przez kartę / brelok / podoficera, jego zamknięcie każdorazowo BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO AUTOMATYCZNIE Z ODPOWIEDNIĄ ZWŁOKĄ. 
czytaj całość ...
Konkurs kronik
autor: GM Wtorek, 30 czerwca 2020 r.
foto_news Oddział Wojewódzki ZOSP RP informuje że jak co roku ogłasza nabór kronik do ogólnopolskiego Konkursu Kronik zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie Związku.    http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/113-16-2009.pdf 
Mamy nadzieję że okres ograniczonej działalności statutowej, spowodowanej pandemią COVID-19 wpłynął pozytywnie na porządkowanie dokumentacji OSP i dał czas na spokojne pisanie kronik. Na kroniki przesłane przez Oddziały Powiatowe oczekujemy do 31 lipca br. Do kroniki należy dołączyć kartę zgłoszenia. Informujemy że wg naszych statystyk prawie 200 OSP prowadzi kroniki, a ilość kronik przesyłanych na konkurs jest bardzo mała.
Jednocześnie oczekujemy na opracowania historyczne innego typu - publikacje, albumy, jednodniówki, zeszyty historyczne. Do tego typu opracowań prosimy dołączyć kartę zgłoszenia konkurs - monografie. Na te zgłoszenia oczekujemy do końca sierpnia br. 
 Prosimy o zmobilizowanie i zachęcenie do zgłoszenia kronik do konkursu przez OSP z własnego powiatu.
zgłoszenie kroniki          zgłoszenie monografii 

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4099533